Druhé místo na MČR v kádru 47/2

O uplynulém víkendu bylo na programu první letošní technické mistrovství. V Prostějově se hrál kádr 47/2. Adam odehrál dobrý turnaj. Ve finále ale nestačil na Adama Kozáka, který předvedl skvělý výkon, když zápas ve druhém náběhu ukončil sérií 197.

Byl to velmi náročný turnaj. Zejména proto, že stoly extrémně padaly a moc se na přívody nedalo spolehnout.

Turnaj byl důležitý z hlediska kvalifikace na dubnové Mistrovství Evropy do německého Brandenburgu. Tím, že jsem se probojoval do finále, jsem si své místo na tomto velkolepém turnaji zajistil.

Gratuluju Adamovi. Závěrečná série mu vyšla parádně. Jenom se potvrdilo, jak je tato disciplína nebezpečná. i když Adam nehrál po celý turnaj dobře, ve finále předvedl světový výkon.

Ve čtvrtek odjíždíme na Evropskou Grand prix do francouzského Ronchin. Bude sehrát stejná disciplína jako v Prostějově tedy kádr 47/2. Turnaj můžete živě sledovat na Kozoom.

ČLÁNEK O TURNAJI

Ústecký Adam Kozák se stal letošním mistrem České republiky v kádru 47/2. Ve finále porazil po skvělém výkonu žižkovského Adama Baču v poměru 200:21 na 2 náběhy !

Turnaj se uskutečnil za účasti devíti hráčů v prostějovském klubu. V pátek byla na programu kvalifikace, ze které se do hlavní části turnaje probojoval přerovský Miloš Háva. Po celou sobotu se pak hrála skupinová část turnaje. Distance partií pro tuto část turnaje byly stanoveny na 175 karambolů.

Ve skupině A hrál nejlépe Jan Frieda. Ten nejprve porazil Milana Ráčka, když zápas rozhodl zejména sérií 111. Frieda následně přehrál Ziogase a v posledním zápase neměl problém s Hávou. Druhé postupové místo obsadil jablonecký Janis Ziogas. Ten díky prohře s Friedou potřeboval v posledním kole vyhrát nad Ráčkem. Ráček na tomto turnaji nebyl v optimálním rozpoložení a Ziogasovi nekladl žádný odpor. Třetí místo ve skupině obsadil Háva, který porazil Ráčka.

Skupinu B vyhrál Adam Bača. Předváděl nejkonzistentnější výkony, neprohrál a dosáhl GP 21,00. O druhém postupujícím rozhodl zápas mezi Kozákem a Hoškem. Z vítězství v poměru 175:121 na 13 náběhů se radoval Kozák a zajistil si postup ze druhého místa.

Nedělní semifinále tedy mělo složení Bača vs. Ziogas, Frieda vs. Kozák.

Oba zápasy dopadly jednoznačně. Bača zápas se Ziogasem i přes špatný začátek vyhrál. Rozhodla zejména série 103. Bača – Ziogas 200:53 na 9. Ve druhém semifinále nedokázal Frieda navázat na výkony ze soboty a v souboji s Kozákem na svého soupeře jasně nestačil. Kozák – Frieda 200: 80 na 12 náběhů.

Finále bylo dokonalým vyvrcholením celého turnaje. Výkony v průběhu celého turnaje byly průměrné. Skvělé představení si ale schoval Adam Kozák do finále. Se svým soupeřem se nepáral a ve druhém náběhu zápas nekompromisně ukončil sérií 197 ! Oba výkony byly jasně nejlepší na celém turnaji.

Adam Kozák si tak připisuje svůj druhý seniorský titul. Hlavně si ale oba finalisté zajistili účast na dubnovém evropském šampionátu v německém Brandenburgu.

Období turnajů v technických disciplínách ale pokračuje. Hned příští víkend se pětice našich hráčů Faus, Kozák, Bača, Hošek a Ráček utká na mezinárodní scéně ve francouzském Ronchin, kde je na programu Evropská Grand prix v kádru 47/2. Tu můžete živě sledovat na Kozoom. V listopadu pak budou na programu zbylé dva kvalifikační národní šampionáty na ME do Brandenburgu. O víkendu 4. – 6. je v Trmicích na programu kádr 71/2, 18. – 20. v Havířově jednoband.

Prostějovskému klubu patří velký dík za organizaci turnaje.

Výsledky zápasů

Konečné pořadí

0 komentářů “Druhé místo na MČR v kádru 47/2Vlož svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *