Druhé místo na MČR v kádru 47/1

O uplynulém víkendu Adam odehrál poslední turnaj této sezony. Ve finále MČR v kádru 47/1 Adam podlehl po vyrovnaném průběhu Marku Fausovi v poměru 130:94 na 7 náběhů.

I když se mi moc v turnaji nedařilo, dokázal jsem se probojovat do finále.

Tam se mi nepovedl začátek a soupeř mi utekl. Pak jsem zápas sérií 59 otočil, nicméně to bylo málo. Marek pak zápas dohrál sérií 39.

Mám za sebou dobrou sezonu. Odehrál jsem k 90-ti zápasům napříč všemi disciplínami, což je velmi pěkné číslo.

Polovinu zápasů jsem odehrál v trojbandu a kombinace s technickými disciplínami je velmi náročná.

Přes léto nás čekají tréninkové kempy a bude spousta prostoru pracovat na tom, aby byla příští sezona ještě úspěšnější 🙂

 ČLÁNEK O TURNAJI

Jubilejní padesátý národní titul na velkém stole získal Marek Faus na letošním Mistrovství České republiky v kádru 47/1. Ve vyrovnaném finále porazil Adama Baču v poměru 130:94 na 7 náběhů. Turnaj, kterého se účastnilo celkem 12 hráčů, měl svoji kvalitu, bylo k vidění spoustu zajímavých sérií a zápasů.

Hráči byli rozděleni do tří skupin po čtyřech, postupovali první dva plus dva nejlepší ze třetích míst. Hrálo se do 130 karambolů na 20 náběhů. Skupinu A velmi překvapivě nevyhrál Marek Faus. V přímém boji o první místo ho totiž dokázal porazit Ota Truksa. Ota zápas Markovi dohrál v 7. náběhu skvělou sérií 82 karambolů. Ota hrál velmi dobře, dosáhl GP 12,58. Marek měl 14,68. Třetí Vladimír Hambálek ani čtvrtý Lukáš Veselý se do čtvrtfinále neprobojovali.

Silně obsazená skupina B měla vítěze v podobě ústeckého Martina Vedrala. Martin dosáhl stejného generálního průměru 12,58 jako Ota Truksa. Ota byl ale do čtvrtfinále nasazen jako jednička díky vyšší sérii. Druhé místo obsadil Janis Ziogas, třetí Ondra Hošek. Čtvrtý Jan Frieda se s turnajem rozloučil.

Skupinu C ovládl Milan Ráček, když ani jednou neprohrál. Druhé místo obsadil Adam Kozák, který v souboji o tuto pozici porazil Adama Baču po skvělé výkonu na 4 náběhy (JP 32,5). Třetí skončil Adam Bača, čtvrtý Martin Vrabec.

Nedělní čtvrtfinále začínalo zápasy mezi prvními a posledními dvěma nasazenými. Ota Truksa si poradil s Ondrou Hoškem v poměru 130:83 na 11 náběhů. Druhý zápas byl sice výkonově slabší ale nesmírně vyrovnaný. Adam Bača jako první dohrál zápas v 19. náběhu. Martin Vedral ale zápas zremizoval sérií 24. V rozstřelu vyhrál Adam Bača, když limit 13 karambolů dohrál ve druhém náběhu. Martinovi se podruhé nepovedlo zápas zremizovat. Ve druhém čtvrtfinálovém kole byly k vidění jednoznačné zápasy. Marek Faus vyhrál s Adamem Kozákem v poměru 130:30 na 5 náběhů a Milan Ráček v poměru 130:28 na 10 náběhů nad Janisem Ziogasem.

V semifinále se Otovi Truksovi nepovedlo zopakovat výhru nad Markem Fausem. Ten zahrál ve třetím náběhu nejvyšší sérii turnaje, která měla hodnotu 109 karambolů. Celý zápas pak dohrál o náběh později. Druhé semifinále mezi Bačou a Ráčkem bylo velmi vyrovnané. Z postupu do finále se nakonec radoval Bača, který zápas vyhrál 130:113 na 9 náběhů.

Vstup do finále měl jednoznačně lepší Marek Faus. Pravidelnými sériemi okolo 20 karambolů se soupeři vzdaloval. Bača pak ale zápas otočil pěknou sérií 59 karambolů. Bača v tu chvíli vedl 92:78. Faus zahrál 13, Bača nevyužil nabídnoutou pozici, udělal pouze dva a Faus v sedmém náběhu zápas dohrál sérií 39 karambolů.

Markovi Fausovi se tak povedlo obhájit národní titul v této disciplíně. Všechny měřitelné parametry jeho výkonnosti byly znovu o třídu výše než u zbytku starovního pole. Marek dosáhl konečného generálního průměru 18,76.

Turnaj to byl velmi povedený. Hráči byli na míru spokojeni s novým herním materiálem a předváděli kvalitní hru. Sezona technických disciplín je tedy tímto turnajem u konce. Velké poděkování patří panu Jiřímu Vítkovi.

Na podzim nás čekají národní mistrovství v kádrech 47/2, 71/2 a jednobandu, které budou kvalifikací na Mistrovství Evropy do německého Brandenburgu, které je na programu na přelomu dubna a května 2017.

Výsledky zápasů turnaje

Konečné pořadí

 

0 komentářů “Druhé místo na MČR v kádru 47/1Vlož svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *