Profil

Profil

Se ziskem pěti cenných kovů z evropských šampionátů patří mezi nejlepší české mládežnické hráče historie.

Ke kulečníku se dostal díky tátovi v roce 2008 ve svých 14 letech. Od začátku své kariéry je členem klubu TJ Sokol Žižkov, kde výkonnostně rostl. Věnuje se hlavně technickým disciplínám, zpočátku na malém, pak na velkém stole.

Začíná v regionální 1. třídě, ve své třetí sezoně již hraje soutěž nejvyšší. Účastní se národních šampionátů v kategorii kadetů a juniorů. Zde svádí od začátku boje se svými největšími soupeři, ale také dobrými kamarády Adamem Kozákem a Ondrou Hoškem.

V listopadu 2010 se účastí svého prvního a zároveň posledního evropského šampionátu jednotlivců v kategorii kadetů v holandském Welbergu. Zisk druhého místa je šokem pro celou kulečníkovou veřejnost.

První národní titul přichází v únoru v roce 2011 ve volné hře a kádru 47/2 juniorů v Brně. V dubnu téhož roku se účastní svého prvního evropské šampionátu juniorů. O týden později získává český titul v kategorii kadetů. V květnu jede spolu se svými týmovými kolegy Kozákem a Hoškem bojovat do Holandska o evropský titul v mládežnických družstvech. České družstvo šokoje domácí publikum a poráží místní tým BV Gelre. Jedná se o historicky první český titul v kategorii družstev.

Začíná výhradně trénovat na velkém stole. Jezdí na národní šampionáty v technických disciplínách na velkém stole, kde hlavně sbírá zkušenosti.

Na jaře 2012 startuje soutěž na podporu hráčů technických disciplín Classic tour. Ve dvojici s Janisem Ziogasem tuto soutěž celkem čtyřikrát ovládne. 

Na jaře 2013 se mu podaří spolu s Adamem Kozákem a Ondrou Hoškem obhájit titul mistrů Evropy v týmech. Ve finále zremizuje z vyrovnávacího náběhu partii s Holanďanem Jongem sérií 300 v prvním náběhu. V juniorské kategorii jednotlivců končí po dobrém výkonu pátý.

Na podzim 2013 vybojuje svou první českou seniorskou medaili, když v semifinále volné hry poraží Marka Fause. Ve finále podlehne Pavlovi Böhmovi.

Na jaře 2014 se nejprve nepovede završit zlatý hattrick v týmech, kde prohrávají ve finále s výbornými Holanďany. O tři týdny později získává svou první juniorskou medaili. Po dobrém výkonu ve čtvrtfinále a semifinále nestačí ve finálovém zápasu na skvěle hrajícího Holanďana Ferryho Jonga.

V zimě 2015 získává první národní seniorský titul. Na jaře sehrává poslední juniorské mistrovství Evropy. Osmé místo je zklamáním. Zazáří ovšem na svém prvním seniorském šampionátu. V kádru 71/2 obsadí páté místo, když se mu povede porazit jeho velký vzor Xaviera Gretillata.

Od sezony 2015/2016 se stává seniorským hráčem. Začíná se více věnovat trojbandu.


 

Profil na Kozoomu

Úspěchy: