ME Brandenburg 2017

Vrcholem letošní sezony byl bezesporu evropský šampionát všech disciplím, který se již potřetí odehrál v německém Brandenburgu. Adam se na tento šampionát kvalifikoval ve dvou disciplínách – jednobandu a kádru 71/2. Účast v poslední technické disciplíně kádru 47/2 Adamovi utekla těsně. Byl první náhradník.

Bohužel moje učinkování na letošním evropském šampionátu nebylo úplně dle mých představ.

Jednoband se mi vůbec nepovedl. Do skupiny jsem dostal obtížné soupeře. Hned první zápas a velká lekce od Eddyho Leppense, který mi nedal moc šancí. Druhý zápas proti Gretillatovi již byl o něco lepší. Nicméně stále to bylo o tom, že se mi nepovedlo dostat se do větší série.

Přizpůsobit se na herní materiál bylo pro mě velmi obtížné. Extrémně rychlé a neuvěřitelně citlivé stoly. A z toho v mém podání plynulo hodně chyb.

Čekala mě tak čtyřdenní pauza. Jednoband jsem dohrál v neděli a majo druhá disciplína kádr 71/2 byla na programu v pátek.

V kádru 71/2 jsem byl nasazen jako jednička ve skupině a tím pádem jsem navíc do zápasu nastoupil proti rozehranějšímu hráči. Porazit Rakušana Cerovseka bylo jistě v mých silách. Z obou stran to byla partie plná velkých minel. Bohužel já jsem je nedokázal trestat, tak jako můj soupeř. Prohra 150:96 na 8 náběhů. Asi po hodinové pauze jsem nastoupil k zápasu proti Francouzovi Florentovi. Šance na postup i přes prohru s Rakušanem stále žila. Potřeboval jsem ale Florenta porazil na co nejméně náběhů a ještě spoléhat, že soupeř neudělá mnoho bodů. Pak by se mi povedlo postoupit při shodném počtu dvou bodů na generální průměr. Úvod zápasu byl z mé strany dobrý. Nebyla to skvělá kádrová hra, ale držel jsem se v dobré pozici. Zápas se mi nakonec povedlo dohrát ve 4. náběhu. Soupeř měl ale dohrávku a na svém kontě 73 bodů. Florent tak potřeboval udělat nejméně 45 bodů, aby se dostal přede mě na generální průměr. Francouz velmi dobře trefil úvodní pozici a to mu dodalo potřebné sebevědomí. Musel sice vyřešit poměrně dost záludných pozic, ale nakonec nejenže udělal nutných 45 bodů, ale partii sérií 77 zremizoval. Tím mě tak z turnaje vyřadil a moje účast na evropském šampionátu byla u konce.

Nepostup v kádru 71/2 mě velmi mrzí. Je ale vidět, jak kvalitní soupeři na takovém turnaji hrají. Vyhranost našich soupeřů je oproti českým hráčům patrná. Avšak jsem rád za potvrzení faktu, že mohu hrát s postupovými abicemi na nejvyšší seniorské úrovni. Tato sezona byla z hlediska technických disciplín velmi podprůměrná. Na domácí scéně jsem odehrál pouhé tři zápasy v kádru 71/2. Zatímco můj soupeř Florent jich ve Francii odehraje určitě daleko přes 30. A to navíc proti kvalitním soupeřům a na kvalitním herním materiálu. To je stále velká deviza našich soupeřů.

Uvidíme jak bude vypadat příští sezona v technických disciplínách jak na domácí, tak na mezinárodní scéně. Určitě cítím šanci na úspěchy. Avšak vše je podmíněno kvalitní přípravou.

Sezona je tak pro mě u konce. V tří a půl měsíční letní pauze je ale hodně prostoru věnovat se nedostakům v mé hře a kvalitně se připravit na sezonu následující.

0 komentářů “ME Brandenburg 2017Vlož svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *