Neúspěch na kvalifikaci ME týmů

Neslavně skončilo účinkování týmu BC Vítkov B na kvalifikačním turnaji Mistrovství Evropy klubových týmů v technických disciplínách. Vyhrát se povedlo pouze Adamovi Kozákovi a to v disciplíně kádr 71/2. Adam ani Janis Ziogas další výhru nepřidali a tak naše družstvo do finálového turnaje nepostoupilo.

Hrál jsem po celý turnaj jednobandovou disciplínu. Bohužel se mi nevedlo, jak bych si představoval. Jak s domácím Havlikem, tak s Francouzem Baudoinem to byly velmi těžké partie.

Navíc velkým problémem bylo prostředí v herně. Prostor je malý, bylo tam mnoho diváků a tudíž bylo velké teplo a tím pádem vlhko, což je pro kulečník nejhorší možná věc. A tak jsem často odcházel od stolu na „šok“ koulí.

Navíc jsem úplně necítil stůl a netrefoval delší strky. Prohry mě mrzí. Všechny zápasy byly hratelné a škoda, že se nám nepovedlo alespoň jeden vyhrát.

ČLÁNEK O TURNAJI

Čtyři francouzské týmy a německá Bochum si z víkendové kvalifikace zajistily postup do dubnového finále Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách, kde tyto týmy doplní českého obhájce titulu BC Vítkov.

Český účastník v kvalifikační části BC Vítkov B skončil na čtvrtém místě ve skupině B, která se odehrála v německé Bochumi. Náš tým v sestavě Janis Ziogas (47/2), Adam Kozák (71/2) a Adam Bača (1B) nedokázal ani jeden zápas vyhrát. Dílčích úspěchů dosáhl Adam Kozák, který porazil Francise Connessona (Andernos) v poměru 200:128 na 12 náběhů a Johanna Petita (Oissel) v poměru 200:128 na 12 náběhů. Nejblíže měl náš tým k výhře nad Andernos. Ziogas prohrál kádr 47/2 s Gerassimopoulosem v poměru 250:129 na 8 náběhů. Adam Bača nestačil v těžké partii na Bernarda Baudoina v poměru 120:95 na 33 náběhů. Zápas s domácí Bochumí byl v plné režii hráčů německého týmu a náš tým jasně porazili 6:0. V nedělním zápase s Oissel po výhře Kozáka ještě o body bojoval Bača v souboji s Kahoferem. Po vyrovnaném začátku 50:50 na 3 náběhy se povedlo rakouskému hráči odskočit na skore 96:66. Kahofer pak v 10. náběhu zápas dohrál sérií 34, Bača z dohrávky udělal 24 bodů.

Je škoda, že se našemu týmu nepovedlo alespoň v jednom zápase uspět. Adam Bača ani Janis Ziogas jistě se svými výkony spokojeni nebudou. Alespoň měli naši hráči šanci zahrát si před blížícím se Mistrovství Evropy jednotlivců na mezinárodní scéně.

Skupinu A vyhrála domácí Bochum, před francouzskými týmy Oissel a Andrernos. Domácí se mohli opřít o skvělé kádrové hráče van Ettena a Nockemanna. Mladý Holanďan ve službách Bochumi dosáhl GP v kádru 47/2 68,18. Německá stálice Nockemann hrál v kádru 71/2 GP 54,55 !! Nikdo z dalších hráčů kvalifikace nehrál více.

Oissel se ale z druhého místa ze skupiny B stalo prvním nepostupujícím. O postupu rozhoval parametr % všech odehraných karambolů. Francouzské týmy Ecully, Ronchin a Oissel dosáhli shodně 4 bodů, skore 12:6. Oissel ale mělo nejnižší parametr % oderaných karambolů.

Skupinu B vyhrál domácí tým Chartres ve složení Gérimont, Gretillat a Justice. Ze druhého místa postoupil tým Ecully – Vendittelli, Guenet a Le Roy.

Skupinu C vyhrál taktéž domácí tým Soissons v silné sestavě Careaux, Mata a Remond. Olivier Careaux zahrál v kádru 47/2 2x sérii 250. V zápase s Dessaintem na jeden náběh, se Španělem Gilem na náběhy 2. Oliver dosáhl GP 62,5. Španěl Esteva Mata zahrál v kádru 71/2 GP 40.

Ze druhého místa postoupilo Ronchin. Skvělé výkony předváděl Bernard Villiers, který v zápase s Remondem v 6. náběhu partii ukončil sérií 100. Bernard dosáhl GP 11,61, což bylo ze všech hráčů kvalifikace suverénně nejvíce.

Finále je na programu v Praze na Žižkově v termínu 7. – 9. dubna.

Složení skupin je následující:

A

Prague (CZ)

Soissons (FR)

Ecully (FR)

B

Bochum (DE)

Chartres (FR)

Ronchin (FR)

Výsledky kvalifikační skupiny A

Výsledky kvalifikační skupiny B

Výsledky kvalifikační skupiny C

Více informací o finále ME v Praze se dozvíte na

www.bcvitkov.cz

0 komentářů “Neúspěch na kvalifikaci ME týmůVlož svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *