Třetí místo na Velké ceně v trojbandu

Hned svůj první turnaj v trojbandu na velkém stole Adam proměnil v medailové umístění. Mezi celkem 23 hráči skončil Adam na třetí pozici.

Poté co postoupil tesně ze skupiny, sehrál Adam zpočátku velmi vyrovnané semifinále s Radkem Novákem. Bohužel v závěru Adam neudržel s Novákem tempo a prohrál 40:30 na 38.

S předvedeným výkonem jsem spokojený. Zatím jsem mnoho zápasů v trojbandu neodehrál. Dělá mi problém odlišný rytmus hry než v technických disciplínách. Ale je pozitivní, že se dokážu dostat do pěkné série. V létě jsem trénoval kvarty hodně. Vstřebával jsem informace z tréninkových kempů od Martina Boháče a Eddyho Leppense a cítím, že jsem na správně cestě. Ale chce to hodně času.

Teď se soustředím na kádr. Tento víkend nás čeká Classic tour, příští víkend evropská Grand prix. Snad se mi bude dařit. Přijďte se podívat !

Grand prix

Classic tour

Článek o Velké ceně:

Celkem 23 hráčů se zúčastnilo prvního turnaje série Velkých cen v trojbandu na velkém stole. Pořadatelem byl kladenský klub BC Ekvita.
Z před kvalifikačních a kvalifikačních kol se do hlavní části turnaje, která začala v sobotu ve 12:00, probojovali Radek Novák, Tomáš Purkyt, Milan Ráček a Adam Bača.
Skupina A přinesla překvapení v podobě vyřazení domácího Honzi Aleše, vítěze série z minulé sezony a úřadujícího mistra republiky v této disciplíně, Milanem Ráčkem. Nutno podoknout, že Ráček předvedl skvělý výkon. V partii zahrál sérii 10 a zápas do 30 karambolů dohrál v 19. náběhu. Ráček postoupil z druhého místa, vítěz skupiny byl bezchybný Radek Novák.
Skupina B byla neuvěřitelně zamotaná. Před posledním kolem si mohli postup do semifinále zajistit všichni hráči. Ve skupině skončili tři hráči se 4 body. I přes bídný první zápas s Bačou dokázal skupinu vyhrát na průměr Štěpán Kohout. Druhý skončil Adam Bača, který měl o 9 tisícin lepší generální průměr než Jan Hudák. Adam musel v poslední zápase porazit Purkyta. Za stavu 26:24 měl Purkyt dohrávku, ale dokázal zahrát pouze jeden bod. V případě remízy či vítězství domácího Purkyta by postoupil Hudák.
Pro nedělní semifinále byli favority domácí hráči Kohout s Novákem. Bača sice dokázal dobře nastoupit do zápasu s Radkem Novákem, vedl i o 10 bodů, ale za stavu 21:20 Novák malými sériemi utekl a nakonec vyhrál 40:30 na 38 náběhů.
Druhé semifinále mělo podobný vývoj. Ráček se dlouho Kohouta držel, po přestávce se mu ale domácí hráč vzdálil a zápas jasně vyhrál v poměru 40:25 na 31 náběhů.
Finále s očekávanou účastí bylo nesmírně vyrované. Kohout dlouho prohrával ale nakonec jako první zápas do 40 bodů dohrál. Novákovi se povedlo dvěma body zremizovat. A tak následoval rozstřel. Po prvním remízovém rozstřelu, kdy oba hráči udělali dva body, se vítězem první Velké ceny stal Radek Novák, který na Kohoutovi dva body odpověděl třemi.
Radek Novák se tak ujal vedení v sérii. Za vítězství si připsal 50 bodů. Druhá Velká cena se odehraje na konci listopadu v Prostějově.
Výsledky turnaje

0 komentářů “Třetí místo na Velké ceně v trojbanduVlož svůj →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *